شرایط نگهداری لپ تاپ

مشتری گرامی ضمن تشکر از حسن انتخاب شما لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

شرایط نگهداری لپ تاپ

1- پس از خرید لپ تاپ ، از آن استفاده کنید تا کاملا شارژ تمام کند، وقتی که خاموش شد آن را برای دوازده ساعت روی شارژ بگذارید.
2- از دستگاه خود دی وی دی ریکاوری تهیه نمایید شایان ذکر است دی وی دی ریکاوری دستگاه شما را در صورت بروز مشکل در سیستم عامل به صورت اولیه(حالت کارخانه) بر می گرداند.
3- شرکت فالنیک ( ایران اچ پی ) جهت ارج نهادن به خرید شما نصب و راه اندازی لپ تاپ را برای بار اول به صورت رایگان در محل شرکت انجام می دهد.
4- مواد مصرفی مانند باطری - منبع تغذیه شامل ضمانت نمی باشد.
5- از قرار دادن دستگاه بر سطوحی که جریان هوا را در بخش زیرین آن مختل می نماید خودداری نمایید.
6- اتصالات باطری را تمیز نگه دارید. هر دو ماه یک بار پارچه ای را به الکل آغشته کرده و اتصالات فلزی باطری را تمیز کنید.این کار راندمان جابجایی انرژی بین باطری و لپ تاپ را بالا می برد.
7- دمای عمومی سیستم تان را پایین نگه دارید. لپ تاپ در دمای پایین تر کارایی بهتری خواهد داشت. هرچند وقت یک بار منافذ تهویه هوا را با یک پارچه نمناک پاک کنید و یا اینکه هرسال یک بار آن را برای سرویس به واحد خدمات پس از فروش ایران اچ پی ارجاع نمایید.
8- نوت بوک خود را از مواجهه با ضربه و تکانهای شدید و درجه حرارت بالا حفظ نمایید ( مثلاً تابش نور خورشید در داخل اتومبیل) .
9- چنانچه به مسافرت خارج از کشور می روید و نوت بوک خود را به همراه می برید ، ابتدا استاندارد پریزهای برق مقصد را کنترل نموده و چنانچه با کابل آداپتور شما همخوانی ندارد،نسبت به تهیه یک کابل مناسب با محل جدید اقدام نمائید،استفاده از مبدل و رابط توصیه نمی شود. این مطلب نیز در مورد پریز تلفن های کشورهای مختلف صادق است.
10- برای تمیز کردن دستگاه، هرگز از مواد شیمیایی خاص استفاده نکنید. مگر این که استانداردهای لازم را برای این کار داشته باشند. از پاشیدن مستقیم مایعات به روی دستگاه به شدت پرهیز نمائید. بهتر است برای این کار، از یک دستمال پارچه ای نرم و بدون پرز که با آب مرطوب شده است استفاده نمائید. اگر قصد استفاده از مواد شیمیایی مجاز را دارید کمی از آن را (به اندازه مرطوب شدن دستمال) بر روی دستمال بپاشید سپس اقدام به تمیز کردن نمائید. توجه داشته باشید که نظافت دستگاه باید چند دقیقه پس از خاموش کردن آن صورت گیرد.
11- چنانچه تصمیم به ارتقاء دستگاه خود از نظر RAM ، HDD و... را در طول دوره گارانتی داشته باشید حتماً به دفتر خدمات پس از فروش مراجعه نمائید. در این صورت کارشناسان فنی با در نظر گرفتن سازگاری قطعه مورد نظر با دستگاه شما، ارتقاء لازم را انجام می دهند و دستگاه شما کماکان تحت پوشش گارانتی باقی خواهد ماند. توصیه می شود پس از اتمام دوره گارانتی نیز از مراجعه به مراکز غیرتخصصی و فاقد صلاحیت های فنی لازم پرهیز نمائید زیرا ممکن است دچار مشکلات بسیار و متحمل هزینه های بالا و متعدد گردید.
12- احتمالاً شما نیز مانند هر کاربر دیگری به حالت Standby علاقه دارید زیرا امکان می دهد که لپ تاپ خود را بجای چند دقیقه، تنها در مدت چند ثانیه راه اندازی و یا خاموش نمائید. با اینحال؛ حالت Standby مقداری انرژی مصرف می کند و این بدان معنی است که باطری دستگاه شما حتی زماینکه ظاهراً لپ تاپتان خاموش است، در حال تخلیه می باشد .
13- برای پاسخگویی به سوالات فنی و پشتیبانی دستگاه، می توانید با شماره تلفن 8363 و یا ایمیل support@falnic.com همچنین از طریق پشتیبانی آنلاین سایت ارتباط برقرار فرمایید .

شرایط گارانتی نوت بوک ایران ایران اچ پی

* در حفظ کارت ضمانتنامه دقت فرمایید، زیرا المثنی صادر نمی گردد.
* مواد مصرفی ( باطری و منبع تغذیه ) شامل گارانتی نمی باشد.
* هزینهای حمل دستگاه به واحد های فنی شرکت بعهده خریدار می باشد.
* اشکالاتی ناشی از نرم افزار به هیچ عنوان شامل ضمانتنامه نمی باشد.
* دریافت کارت به منزله پذیرش شرایط ضمانتنامه از طرف خریدار می باشد.
* زمان بررسی نوت بوک تحت گارانتی ایران اچ پی 72 ساعت کاری بعد از پذیرش می باشد.
* ارائه کارت ضمانتنامه جهت رفع عیب دستگاه الزامی است، در غیر این صورت هزینه تعمیرات و لوازم یدکی نقداً دریافت میگردد.
* خرابی یک تا چهار پیکسل ( برای ال سی دی نوت بوک ) طبق جدول استاندارد ارائه شده توسط کارخانه سازنده شامل گارانتی نمی باشد.
* ضمانتنامه فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی می باشد، درصورت مخدوش شدن و یا عدم وجود هولوگرام این کارت فاقد اعتبار می باشد.
* چنانچه پلمپ دستگاه باز شده باشد و یا شماره سریال ضمانتنامه یا دستگاه مخدوش و یا با یکدیگر مطابقت نداشته باشد، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط است.
* درصورتیکه خرابی دستگاه ناشی از نوسانات برق، نفوذ مایعات، آتش سوزی، وارد آمدن ضربه، استفاده نادرست ازدستگاه، تخریب عمدی، سرویس و تعمیرات توسط اشخاص غیر مجاز و استفاده از لوازم مصرفی نامرغوب و غیر استاندارد و هرگونه ایراد فیزیکی باشد این ضمانت از درجه اعتبار ساقط خواهد بود.
* خدمات تعمیر و رفع اشکال دوران ضمانت حتی المقدور در داخل کشور توسط کارشناسان شرکت ایران اچ پی یا مراکز ذیصلاح انجام میگردد. چنانچه انجام این خدمات در داخل کشور میسر نباشد، به صلاحدید شرکت ایران اچ پی، دستگاه به نزدیکترین مرکز ارائه خدمات ضمانت در خارج از کشور منتقل و یا در صورت لزوم به کشور مبدا" انتقال می یابد، که در این موارد انجام خدمات ضمانت بین دو هفته تا دو ماه به طول خواهد انجامید. هزینه های ارسال و بازگشت و پی گیری مراحل انجام کار با شرکت ایران اچ پی است، ولی هزینه تغییراتی که به تشخیص شرکت سازنده از شمول ضمانت خارج می باشد از خریدار نقداً دریافت می گردید.

ساعات و نحوه پذیرش:

* ساعات پذیرش و تحویل دستگاه همه روزه از ساعت 8:30 لغایت 15، غیر از روزهای پنج شنبه و تعطیلات رسمی می باشد.
* مراجعین پس از تحویل دستگاههای خود رسید دریافت می کنند. بدیهی است که ارائه رسید مذکور به هنگام تحویل دستگاه الزامی است.

امکان جدید خرید از طریق پیام کوتاه

کاربر گرامی، شما می توانید از طریق سامانه پیام کوتاه ایران اچ پی مراحل خرید خود را تسریع نمایید. برای این کار یک پیامک بدون متن به شماره 30008363 ارسال نمایید. بعد از ارسال درخواست خرید، از طرف بخش فروش ایران اچ پی ، با شما تماس گرفته خواهد شد . شایان ذکر است کلیه کالاهای خریداری شده برای تهران در کمتر از 3 ساعت و برای شهرستانها درکمتر از 48 ساعت (به جز روزهای تعطیل و پایان وقت اداری) قطعاً به دست خریداران محترم خواهد رسید، لطفاً در غیر اینصورت مراتب را با ارسال پیامک مجدد به شماره فوق اعلام نمایید تا رسیدگی لازم صورت پذیرد.

 
شعار رسالت فالنیک (ایران اچ پی) :خلق تجربه‌های لذتبخش برای مشتریان سرتاسر دنیا با انسان‌هایی نوآور و چابک
 
با ما همراه باشيد