شرایط نگهداری و گارانتی پرینتر

مشتری گرامی ضمن تشکر از حسن انتخاب شما لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

شرایط نگهداری پرینتر

1- حتماٌ از مواد مصرفی اصلی در پرینتر خود استفاده کنید. جوهرهای ساخته شده توسط سازنده اصلی با پرینتر شما سازگاری کامل داشته و می توانید مطمئن باشید که کیفیت چاپ نسبت به قبل تغییر نخواهد کرد .
2- برای هر مدل از پرینتر ها چند مدل کاغذ برای شما معرفی شده است، کاغذها در وزن های مختلفی تولید می شوند. با این حال، هر کاغذی برای پرینتر شما مناسب نیست. کاغذهای مخصوص پرینترها طوری طراحی شده اند که بتوانند به خوبی جوهر و تونر را جذب کنند. کاغذهای معمولی ممکن است نتوانند به خوبی جوهر را جذب کرده و در نتیجه پس از چاپ با تصویری مبهم و رنگ های به هم ریخته رو به رو خواهید شد.
3- برای داشتن بهترین کیفیت، قبل از شروع چاپ، نوع کاغذ خود را از فهرست کاغذهای موجود در نرم افزار پرینتر انتخاب کنید. برای مثال، هنگامی که کاغذ شما Premium Glossy است، باید همین مدل را از فهرست کاغذها انتخاب کنید.
4- کارتریج های ریفیل(Refill) همان کارتریج هایی اند که مجدد توسط مراکز غیر مجاز پرشده و به بازار عرضه می شوند. این کارتریج ها در مقایسه با کارتریج های ارجینال و اصلی که توسط خود کمپانی سازنده تولید می شود، طبق آمار ارائه شده در وب سایت شرکت اچ پی، 27 درصد کیفیت چاپ مورد نظر را کاهش می دهد که این کاهش کیفیت بسیار ملموس است. علاوه بر این 16 درصد نیز احتمال خراب شدن دستگاه افزایش می یابد. ضمنا در اکثر مواقع کارتریج های شارژ‍ شده به اندازه ی نمونه ی اصلی ظرفیت چاپ ندارند.
5- برای صرفه جویی در مواد مصرفی، سعی کنید در مواقعی که به چاپ با کیفیت نیاز ندارید، از حالت Draft استفاده کنید تا جوهر و تونر کمتری مصرف شود.
6- در پرینترهای جوهر افشان، با هر بار روشن شدن پرینتر، کمی جوهر صرف تمیز کردن هد پرینتر می شود. به همین دلیل اگر به صورت مداوم از پرینترهای جوهر افشان استفاده می کنید، دستگاه خود را روشن بگذارید.نگران مصرف برق آن نیز نباشید، زیرا در زمان بیکاری پرینتر در حالت آماده کار ( Stand by ) قرار می گیرد که توان مصرفی را تا حدود زیادی کم می کند.
7- پرینتر خود را تمیز نگه دارید. اگر سینی نگه دارنده کاغذ پرینتر شما در معرض هوا قرار داشته و همیشه دسته ای کاغذ نیز در آن وجود دارد، باید بدانید که گرد و غبار به سادگی در پرینتر شما نفوذ خواهد کرد و در نتیجه بعد از مدتی باعث بروز مشکلات می شود. به همین دلیل با توجه به میزان استفاده از پرینتر، در بازه های زمانی معین باید داخل پرینتر خود را تمیز کنید. اگر پرینتر شما دارای درب است( مانند درب پرینترهای جوهرافشان که برای تعویض جوهر در نظر گرفته شده اند)، سعی کنید همیشه آن را بسته نگه دارید. برای تمیز کردن بدنه پرینتر نیز از پارچه ای نرم و بدون پرز استفاده کنید. در ضمن هیچ گاه از الکل و دیگر حلال ها برای تمیز کردن داخل و خارج پرینتر استفاده نکنید.
8- از ابرازهای موجود در نرم افزار پرینتر برای رفع عیب استفاده کنید. این ابزارها شامل تمیز کردن هد پرینتر و تنظیم نازل های چاپ است. بهتر است از ابزار تمیز کردن هد تنها یکی دو بار در هر ماه استفاده کنید. این ابزار از جوهر پرینتر برای تمیز کردن هد استفاده می کند و در صورتی که چند بار پشت سر هم از آن استفاده کنید، حجم زیادی از جوهر شما مصرف خواهد شد.
9- پرینتر را به کمک دکمه آن خاموش کرده و به طور مستقیم آن را از برق نکشید. انجام این کار باعث می شود که هد پرینتر در محل اولیه خود قرار نگرفته و پروسه خاموش شدن دستگاه به درستی صورت نگیرد.

شرایط گارانتی پرینتر های ایران اچ پی

* در حفظ کارت ضمانتنامه دقت فرمایید، زیرا المثنی صادر نمی گردد.
*دریافت ضمانت نامه به منزله پذیرش شرایط ضمانتنامه از طرف خریدار می باشد.
*خدمات گارانتی فقط توسط مراکز مجاز معرفی شده و در محل تعمیرگاه ارائه میگردد.
*هزینه های مربوط به ارسال دستگاه به واحد خدمات ایران اچ پی بعهده خریدار می باشد.
*ارائه کارت ضمانتنامه جهت رفع عیب دستگاه الزامی است، در غیر این صورت هزینه تعمیرات و لوازم یدکی نقداً دریافت میگردد.
*ضمانتنامه فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی می باشد، درصورت مخدوش شدن و یا عدم وجود هولوگرام این کارت فاقد اعتبار می باشد.
*حداکثر زمان تحت پوشش خدمات گارانتی 12 ماه از تاریخ خرید کالا بوده و در صورت خرید پک های گارانتی این زمان قابل افزایش می باشد.
*چنانچه پلمپ دستگاه باز شده باشد و یا شماره سریال ضمانتنامه یا دستگاه مخدوش و یا با یکدیگر مطابقت نداشته باشد، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط است.

گارانتی ایران اچ پی در شرایط ذیل قابل اجرا نیست

*در صورت استفاده از تونر، جوهر یا کارتریج غیر استاندارد و غیر اصلی و یا شارژ کارتریج.
*در صورت استفاده از کاغذ غیر استاندارد (از نظر وزن، اندازه و یا وجود منگنه/ سوزن) درکاغذ مصرفی.
*خرابی دستگاه ناشی از نوسانات برق، نفوذ مایعات، آتش سوزی، وارد آمدن ضربه، استفاده نادرست ازدستگاه، تخریب عمدی، سرویس و تعمیرات توسط اشخاص غیر مجاز و استفاده از لوازم مصرفی نامرغوب و غیر استاندارد و هرگونه ایراد فیزیکی باشد.
*قطعات و قسمت هایی از دستگاه که مشمول گارانتی ایران اچ پی نمی باشد.
*وسایل و تجهیزات جانبی (Accessories)، بدنه، لوازم مصرفی ( کارتریج، هد ) تونر، درام، منبع تغذیه.
*برای پاسخگویی به سوالات فنی و پشتیبانی دستگاه، می توانید با شماره تلفن 8363 و یا ایمیل support@falnic.com همچنین از طریق پشتیبانی آنلاین سایت ارتباط برقرار فرمایید
* در صورت مخدوش بودن شماره سریال بر روی بدنه دستگاه و یا کارت گارانتی، گارانتی از وجه اعتبار ساقط می شود.
* دستگاههایی که به دلایلی از قبیل، تعمیرات توسط افراد غیر مجاز، نوسانات برق، ضربه و غیره دچار ایراد شده اند شامل خدمات گارانتی نمی باشند.
* مواد مصرفی شامل گارانتی نمی باشد.

ساعات و نحوه پذیرش:

* ساعات پذیرش و تحویل دستگاه همه روزه از ساعت 8:30 لغایت 15، غیر از روزهای پنج شنبه و تعطیلات رسمی می باشد.
* مراجعین پس از تحویل دستگاههای خود رسید دریافت می کنند. بدیهی است که ارائه رسید مذکور به هنگام تحویل دستگاه الزامی است.

امکان جدید خرید از طریق پیام کوتاه

کاربر گرامی، شما می توانید از طریق سامانه پیام کوتاه ایران اچ پی مراحل خرید خود را تسریع نمایید. برای این کار یک پیامک بدون متن به شماره 30008363 ارسال نمایید. بعد از ارسال درخواست خرید، از طرف بخش فروش ایران اچ پی ، با شما تماس گرفته خواهد شد . شایان ذکر است کلیه کالاهای خریداری شده برای تهران در کمتر از 3 ساعت و برای شهرستانها درکمتر از 48 ساعت (به جز روزهای تعطیل و پایان وقت اداری) قطعاً به دست خریداران محترم خواهد رسید، لطفاً در غیر اینصورت مراتب را با ارسال پیامک مجدد به شماره فوق اعلام نمایید تا رسیدگی لازم صورت پذیرد.

 
 
 
شعار رسالت فالنیک (ایران اچ پی) :خلق تجربه‌های لذتبخش برای مشتریان سرتاسر دنیا با انسان‌هایی نوآور و چابک
 
با ما همراه باشيد