آیا خطایی در این صفحه مشاهده می کنید؟ .

Text/HTML

شرایط مصرف بهینه‌ی مواد مصرفی

مشتری گرامی ضمن تشکر از حسن انتخاب شما لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:
 

تعداد صفحات قابل چاپ Page yeild:

Page yeild تعداد صفحاتی است که کاربر می تواند با یک کارتریج طبق مفروضاتی از پیش تعیین شده چاپ نماید. شرکت اچ پی درباره تعیین بازده چاپگرهای جوهر افشان استاندارد ISO/IEC 24711 و درباره تعیین بازده چاپگرهای لیزری تک رنگ و رنگی استانداردهای ISO/IEC 19752 و ISO/IEC 19798 را به تصویب رسانیده است. طبق این استانداردها، کارتریجها با در نظر داشتن چاپ هشت خط متن با فونت شماره 12 در کاغذ سایز A4 یا با در نظر داشتن پوشش 5% از یک صفحه کاغذ A4 تعداد مشخصی از صفحات را خواهد داشت. شما می توانید تعداد صفحات قابل چاپ توسط کارتریج خود را از این لینک ملاحظه نمایید.

دستور العمل نصب کارتریج:

جهت مشاهده ی دستورالعمل نصب کارتریجهای جوهری خود به این صفحه مراجعه نمایید.
 

افزایش بهره وری

کارتریجهای جوهر افشان:

 • کارتریجهای جوهری با توجه به ماهیت مایع درون خود قابلیت نفوذ به بافت کاغذها را دارند لذا چاپ بر روی کاغذهایی که نفوذ پذیری کمتری دارند، جوهر کمتری را مصرف می نماید. مثلا چاپ بر روی کاغذهای گلاسه که پوشش کمتر نفوذ پذیر دارند با مصرف جوهر کمتری همراه خواهد بود.
 • چاپگرهای جوهر افشان در هر بار روشن شدن یکبار عمل Ink system preparation را انجام می دهند و این امر بخشی از جوهر را توسط قسمت Service Station که مسئول پک سازی و تمیز نگهداشتن هدها می باشد، جذب می نماید لذا در مواردی که با فواصل معین نیاز به چاپ دارید مثلا یک ساعت به یک ساعت دستگاه را خاموش ننمایید و اجازه دهید دستگاه به حالت stand by برود.
 • برای افزیش کیفیت چاپ دستگاه خود، حتما به هنگام تعویض هد (در چاپگرهایی که هد و کارتریجشان به صورت مجزا طراحی شده است) و به هنگام تعویض کارتریج (در چاپگرهایی که هد و کارتریجشان به صورت مجتمع طراحی شده است) دستور Printhead alignment را اجرا نمایید و از موفقیت آمیز بودن این چاپ با مشاهده عبارت Alignment successful بر روی نمایشگر چاپگر اطمینان حاصل نمایید.

کارتریجهای لیزری:

 • در اغلب چاپگرهای لیزری در قسمت print propertise گزینه ی مربوط به تنظیم سطح کیفیت اسناد دارند که معمولا یا به صورت گزینه های Fast و Normal و Best تقسیم بندی می شوند یا به صورت Normal و Economode ، لذا در صورتیکه چاپهایی کم اهمیت تر دارید از سطوح کیفی پایین تر برای دستیابی به بهروری بالاتر استفاده نمایید.
 • با توجه به رابطه مستقیم میزان بازدهی کاتریجها با سطح پوشش چاپ، در استاندارهای نامه نگاری سازمان خود فونتهای ظریفتر را جایگزین فونتهای ضخیم تر نموده تا تعداد صفحات قابل چاپ خود را توسط آن کارتریج افزیش دهید. مثلا در متون تایپی خود، فونت تهران را جایگزین فونتهایی نظیر تیتر، نازنین و رویا نمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش:

کارتریجها، هدها و به طور کلی مواد مصرفی اصلی اچ پی در ایران شامل گارانتی نمی باشد لذا اعلام شامل گارانتی بودن این اقلام توسط فروشنده می تواند یکی از نشانه های غیر اصلی بودن این کالاها باشد با این حال این محصولات دارای خدمات پس از فروش بوده و شما می توانید با ارسال کد 1112 به سامانه پیام کوتاه ایران اچ پی به شماره 30008363 از این خدمات در محل خود استفاده نمایید.

کارتریجهای اصلی:

بر اساس تحقیقی که توسط کمپانی اچ پی صورت گرفته است، کارتریجهای غیر اورجینال علاوه بر اینکه 27% کیفیت چاپ پایین تری را نسبت به نمونه اصلی ارائه می دهند، 18% احتمال خراب شدن چاپگر را به دلیل ضعف عملکرد بالا برده و همچنین از هر شش عدد کارتریج تقلبی یا ریفیل (دوباره شار‍ژ شده) یک عدد به طور کلی عمل نمی کند. لازم به ذکر است در زمینه تامین مواد مصرفی اصلی اچ پی شرکت تهران فالنیک به عنوان معتبرترین ارائه کننده ی مواد مصرفی اصلی اچ پی امکان ارائه این اقلام را دارا می باشد. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از دیگر تفاوتها و ضعفهای کارتریجهای غیر اصلی به مقاله مندرج در لینک زیر مراجعه نمایید.

درباره ایران اچ‌پی

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Designed and Developed By Falnic eBusiness Team.
با ما همراه باشيد.
از آخرین خبرها و تخفیفات ما مطلع شوید  شرایط و نحوه ارسال کالا
در راستاي ارتقاء كيفيت خدمات ارائه شده به مشتريان، سرويس ارسال كالا به تمام نقاط كشور راه اندازي شده است. پس از ثبت سفارش توسط كاربران در تهران، بعد از 2 ساعت تا يك روز كاري جهت كسب اطمينان از تحويل كالا با مشتريان تماس گرفته خواهد شد. در صورتي كه سفارش مربوط به خارج از شهر تهران باشد اين زمان به 2 روز كاري افزايش مي يابد.

بازه زماني ارسال كالا :

  درصورتيكه محل تحويل سفارش داخل شهر تهران باشد، كالا بين 2 تا 5 ساعت پس از ثبت سفارش تحويل خواهند شد. درصورتيكه سفارشات در ساعات غيراداري ثبت شده باشد، ارسال آن به اولين روز كاري پس از ثبت سفارش موكول خواهد شد.
  درصورتيكه محل تحويل سفارش، خارج از شهر تهران باشد، بسته به مسافت و شركت حمل كننده، تحويل كالا بين 2 تا 3 روز به طول مي انجامد.

هزينه حمل :

  كليه سفارشات اينترنتي با ارزش بالاي 100،000 تومان در تهران و بالاي 400،000 تومان در شهرستانها مشمول حمل رايگان خواهند شد.
  سفارشات ديگر ، غيراينترنتي ، مشمول هزينه حمل خواهند بود كه با توجه به وزن و ابعاد محموله و مسافت تا محل تحويل و نوع شركت حمل كننده، نرخ هاي متفاوتي خواهد داشت. البته ما شما را درگير انتخاب شركت حمل نخواهيم كرد و بهترين راه را از نظر سرعت و امنيت انتخاب خواهيم كرد. هزينه حملي كه به هر سفارش تعلق مي گيرد زمان ثبت سفارش در سبد خريد كالا به كاربران اعلام خواهد شد.

نحوه هاي ارسال :

كليه سفارشات شهر تهران از طريق پيك و يا آژانس ارسال خواهند شد. سفارشات خارج از شهر تهران، بسته به حجم و ابعاد و حساسيت محصولات از طريق پست پيشتاز، تيپاكس، چاپار، باربري و ترمينال و يا راه هاي ديگر مورد درخواست مشتري ارسال خواهند شد.

اطلاع رساني و پيگيري :

پس از ارسال كالا، شماره رهگيري و يا شماره بارنامه براي شما از طريق پيامك ارسال خواهد شد.
  در صورتيكه از طريق پست ارسال شده باشد مي توانيد با درج كد رهگيري در قسمت مربوطه در سايت http://itemtracking.post.ir وضعيت ارسال كالاي خود را پيگيري نماييد.
  در صورتيكه كالاي شما از طريق چاپار ارسال شده باشد، مي توانيد با مراجعه به سايت www.chaparnet.com و درج كد رهگيري كالاي خود را پيگيري نماييد.
  از آنجاييكه باربري ها و تيپاكس سامانه اي براي پيگيري مرسولات ندارند، جهت پيگيري مي توانيد با دفاتر آنها در شهر خود تماس بگيريد.

ارسال های ناموفق

  اگر کالای شما برایتان ارسال شده باشد و شما در مکان مشخص شده (آدرس موجود در سفارش) حاضر نباشید، مسئول ارسال برای شما نامه ای قرار داده تا شما بتوانید کالای خود را دوباره برای تحویل پیگیری نمائید.
اگر به هر دلیلی کالا به ما مرجوع شد (مثلا اشتباه بودن آدرس سفارش)، سریعا شما را از طریق ایمیل باخبر خواهیم کرد. در این زمان شما می توانید سفارش خود را لغو نموده و یا ارسال مجدد کالا را از ما بخواهید. لطفا توجه داشته باشید که ما حق اخذ هزینه های ارسال دوباره - ناشی از خطای مشتری (سفارش دهنده)- را برای خود محفوظ می داریم.

ارسال ها و یا تحویل های با تاخیر

  تمام تلاش ما بر ارسال سفارشات در زمان های ذکر شده در بالاست. اما در شرایط نادر و افزایش ناگهانی سفارشات و یا تاخیر شرکت ارسال سفارشات (پست، تیپاکس و ...) ممکن است سفارشات با تاخیر مواجه شوند.


 
شعار رسالت فالنیک (ایران اچ پی) :خلق تجربه‌های لذتبخش برای مشتریان سرتاسر دنیا با انسان‌هایی نوآور و چابک
 
با ما همراه باشيد